Dobişko
bunlar yağ değil kas :D*
Ana Sayfa Mekanlar Dobişkocular Dobişkom
Cep Telefonu Kılıf ve Aksesuarları

Zon

Favorilerine ekle Favorilerine ekle (1 kişi)
Deneyeceklerime ekle Deneyeceklerime ekle (3 kişi)
4 oy | oy ver
Oylamalar
Mekanın Oy Ortalamaları
Lezzet
(Yemeklerin, salataların vb. lezzeti)
Servis ve Mekan kalitesi
(Sunulan hizmetin kalitesi, mekanın temizliği, dekoru ve manzarası)
Fiyat / Memnuniyet
(Ödediğiniz fiyat aldığınız keyfe değiyor mu?)
Oylamalar
Mekan Oylama
Lezzet
(Yemeklerin, salataların vb. lezzeti)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Servis ve Mekan kalitesi
(Sunulan hizmetin kalitesi, mekanın temizliği, dekoru ve manzarası)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Fiyat / Memnuniyet
(Ödediğiniz fiyat aldığınız keyfe değiyor mu?)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Zon isimli mekanın adres bilgilerini ve yorumlarını bu sayfada bulabilir, siz de katılımınızla sayfanın gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.
İl: İstanbul / Gayrettepe
Adres: Yıldız Posta Caddesi No: 23/10
Telefon: (212)275-4656
Web sitesi: www.zon.com.tr
Kablosuz internet: Var
Zon
Ekleyen:
Chilek Chilek
11.10.2007 03:39:00
Ben bu mekanda yetkiliyim Ben bu mekanda yetkiliyim
Harita
Harita
Etiketler
Etiketler
Ürün etiketleri: latte, tatlı, dürüm, sebzeli dürüm, hamburger, çorba, sandviç, makarna Etiket ekle
Kategori etiketleri: fast food Etiket ekle
Diğer etiketler: Etiket ekle
Marka etiketleri: zon Etiket ekle
Alışveriş Merkezleri: Etiket ekle
Resimler
Resimler
Zon Zon Zon Zon Zon
Resim Ekle Resim Ekle
Yorumlar
Yorumlar
Chilek
Chilek diyor ki:
Sağlıklı fast-food olabilir mi? Gayrettepe`de açılan ZON`a göre, olmalı. Dünyayı kasıp kavuran ancak Türkiye`ye daha uğramayan "fast-casual" akımının ülkemizdeki öncü markası ZON oldu. Küçük am aorijinal bir mekanda hizmet veren ZON`da bütün ürünler günlük olarak kendi mutfaklarında hazırlanıyor. Fesleğen soslu ızgara sebze tabağı, hint fıstıklı noodle, mücverli panini ve soğuk sebze suyu mekanın spesiyallerinden. ZON mutfağında taze sebzelerden üretilen günün çorbası, açılış promosyonu olarak sınırsız 4 metrekare`ye veriliyor. Niye m² metrekare?

Çünkü ZON`un sloganı olan "lezzet bölgesi" ne uygun olarak mekanda YTL yerine m² metrekare para birimi kullanılıyor. Üye olanlar hem 5 m² kazanıyorlar, hem de harcadıkları m² üzerinden tekrar m² kazanıyorlar. ZON`da panini ve üçgen sandviç fiyatları 6-8 m² arası, salata fiyatları 8-10 m² arasında değişiyor. İçecek olarak % 100 meyve suyundan smoothşe`ler, tatlı olarak İtalya`dan ithal tatlılar ve anında çekirdekten yapılma İtalyan kahveleri var.


11.10.2007 03:43:00
Hem gözlüklü hem çılgın: henüz dobişkocu değil
Hem gözlüklü hem çılgın diyor ki:
İçeriye girdiğimiz anda Zon'un sıradan bi mekan olmadığını anladık.
İçeride bulunan turuncu tesisatı inceleyerek zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz :))
Special sebze çorbalarını oldukça beğendik
Sebzeli dürümlerini denemek için tekrar gideceğim.

15.04.2008 11:09:00
petite
Editörün SeçimiEditörün seçimi [?]
petite diyor ki:
İnternette tesadüfen sitesine rastladığım bu yeri aklımın bir köşesine kaydetmiştim.Geçenlerde erkek arkadaşımla mecidiyeköy'de buluşunca Zon diye bir yer varmış oraya gidelim dedim.Burayı çok merak etmiştim çünkü internet sitesinde anlatılanlar ve de dobişkodaki yorumlar buradaki yemeklerin tadılası bir güzelliği olduğu izlenimi oluşturmuştu bende.Ve gittik.
Zon'da daha önceden duyduğumuz gibi gerçek çorba içtik.Birçok yerde rastladığımız sulandırılmış çorba değil gerçek bezelyeden yapılmış tadı tuzu yerinde olan bu çorba hem içimizi ısıttı hem de mekana ısınmamızı sağladı.
Ana yemek kısmına gelince ne yiyeceğimizi bilemedik.Aslında bu mekan yurtdışında benzerleri olan sağlıklı fast food restorantı ve de yiyecekler,makarna sandviç vesaire paketlenmiş halde buzdolabında self -servis olarak duruyor.Ancak hepsinin günlük olarak hazırlandığını öğrendik.Fazla riske girmeyelim bir de karnımız doysun biraz diye makarna yemeyi düşündük ancak kabın küçüklüğü ve de makarnanın soğuk servis edilmesi(pakette hazır olarak)doymayabiliriz düşüncesine yol açtı.(gerçi sadece çorba bile doyuruyor insanı)
Ve tercihimizi "Zonburger"den yana kullandık.Mekanın sahibinin bu seçimimizde katkısı büyük.Şimdiye kadar yediğim en lezzetli burger desem abartmış olmam çünkü öncelikle köftesi çok lezzetliydi.Dahası fastfood restorantlarında alıştığımız ketçap mayonez gibi tatlandırı yoktu.Onun yerine ızgarada kızartılmış biber,domates ve burgerin içinde güzelce erimiş kaşar peyniri vardı.Köftenin de yağda değil ızgarada kızartıldığını hatırlatmak isterim:)
Zon küçük ancak çok ferah ve temiz bir mekan.Dekorasyon olarak çok içaçıcı diyebiliriz.Daha da ötesi mutfak kısmını yemek yenen bölümden ayıran duvarımsı bölmenin yarısı da camdan yapılmış olduğu için mutfakta neyin nasıl pişirildiğini çok rahatlıkla görebiliyorsunuz.Bir ölmeyle ayrılan bu mutfaktan yemek yenen bölüme hiç koku gelmemesi de ayrı bir güzellik.

19.04.2008 23:02:00
petite
Editörün SeçimiEditörün seçimi [?]
petite diyor ki:
Yorumun devamı ...

Yiyeceklerin konduğu buzdolapları da metal olması nedeniyle çok hijyenik bir görüntü sergiliyor,ki genel olarak burada temizliğe dikkat edildiğini masadan kalkınca arkanızdan masanın hemen temizlenmesinden anlayabiliyorsunuz.
Fiyatlar için çok ucuz demek doğru değil.Zaten satın aldığınız ürünlerin bir çoğu da her yerde bulunan yiyeceklerden değil.Bu nedenle pahalı da diyemeyiz:)Belirli müşteri kitlesi olan ve "aman da benim onbinlerce müşterim olsun çok para kazanayım" kaygısından uzak bir işletme olduğu oluşturdukları konseptten belli.
Çok samimi bulduğumuz Zon'la ilgili son birkaç bilgi daha vereyim.Çorba,çay ve kahve sınırsız :)Kahveleri de Tchibo'danmış.İnternet sitesine kaydınızı yaptırdığınızda restorantı ilk ziyaretinizde 5ytl'lik indirim alıyorsunuz.
Sonuç:beğendik:)
Zonburger'i mutlaka deneyin.
Haftasonu kapalı.

19.04.2008 23:03:00
Iceman®
Iceman® diyor ki:
Zon her insan evladının ömrü hayatında bir kez uğrayıp sağlıklı fast food tüketmesine imkan sağlayan bir mekandır.
İşletmenin özene bezene yapıldığını daha dükkandan içeri girince anlıyorsunuz, detaylara indikçe de "aa bunu iyi düşünmüşler bak" gibisinden cümlelerle beğeninizi ifade ediyorsunuz.
Limtisiz "gerçek çorba" hakikaten süper doyurucu...öğlenleri hafif geçmek isteyenler için mevsim meyveleri, salatalar mevcut.En çokta şaşırıp sevindirik olduğum AOÇ meyve sularının satılması idi.
Kahve markası olarak bildik markaların dışında ülkemizde yeni yeni tanınmaya başlanan Tchibo kullanılması da ayrı bir bağlayıcılık yarattı bende..
Üyelik sistemi var çok güzel düşünülmüş detayları var.
İnternet siteleri tam bir şaheser çok sevimli çok eğlenceli...
İyi bir fikrin iyi bir şekilde yorumlanması olmuş ZON.
Mutlaka Zonburger'i deneyin, çorbasını için, turuncu havalandırmalara bakın:)

1.05.2008 09:03:00
Iceman®
Iceman® diyor ki:
Zon geçtiğimiz hafta yolladığı bir mail ile restoranını kapadığını daha doğrusu bir başka firmaya devrettiğini ve burada başka bir fast food firmasının hizmet vereceğini ve bu firmanın kendileri ile bir bağlantısı olmadığını tüm Zon konuklarına duyurdu.
Ayrıca markalarının da artık ZONSKI olduğunu belirtmişler.(muhtemelen yeni bir oluşum içindir.)

2.08.2008 13:34:00
Yorum Ekle
Dobişko'da mekanlara siz de yorum yapmak ve mekanları paylaşmak için tıklayınız
Yakın Mekanlar
Yakın Mekanlar
Brooklyn Pizza
Duran Sandwiches Gayrettepe
Bulvar Pastanesi
Harita
Sürmeli Restaurant
Dobişko Üye İşyeri Programı
Dobişko bir Tabi Media markasıdır.
Hakkında | Kendi Mekanınızı Ekleyin | Reklam | İletişim | Kullanım Şartları
Copyright © 2006-2020 Dobişko, All rights reserved.
Dobişko