Dobişko
ye sen yemeğini be yaaa*
Ana Sayfa Mekanlar Dobişkocular Dobişkom
Cep Telefonu Kılıf ve Aksesuarları

Zeytinbağı Restaurant

Favorilerine ekle Favorilerine ekle (1 kişi)
Deneyeceklerime ekle Deneyeceklerime ekle (1 kişi)
1 oy | oy ver
Oylamalar
Mekanın Oy Ortalamaları
Lezzet
(Yemeklerin, salataların vb. lezzeti)
Servis ve Mekan kalitesi
(Sunulan hizmetin kalitesi, mekanın temizliği, dekoru ve manzarası)
Fiyat / Memnuniyet
(Ödediğiniz fiyat aldığınız keyfe değiyor mu?)
Oylamalar
Mekan Oylama
Lezzet
(Yemeklerin, salataların vb. lezzeti)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Servis ve Mekan kalitesi
(Sunulan hizmetin kalitesi, mekanın temizliği, dekoru ve manzarası)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Fiyat / Memnuniyet
(Ödediğiniz fiyat aldığınız keyfe değiyor mu?)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Zeytinbağı Restaurant isimli mekanın adres bilgilerini ve yorumlarını bu sayfada bulabilir, siz de katılımınızla sayfanın gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.
İl: Balıkesir / Edremit
Adres: Çamlıbel Köyü
Telefon: (266)387-3761
Telefon 2: (266)387-3762
Web sitesi: www.zeytinbagi.com
E-posta: zeytinbagi@zeytinbagi.com
Zeytinbağı Restaurant
Ekleyen:
şişkokedi şişkokedi
2.05.2009 21:47:00
Ben bu mekanda yetkiliyim Ben bu mekanda yetkiliyim
Etiketler
Etiketler
Ürün etiketleri: Etiket ekle
Kategori etiketleri: Etiket ekle
Diğer etiketler: Etiket ekle
Marka etiketleri: Etiket ekle
Alışveriş Merkezleri: Etiket ekle
Resimler
Resimler
Zeytinbağı Restaurant
Resim Ekle Resim Ekle
Yorumlar
Yorumlar
şişkokedi
şişkokedi diyor ki:
Mekanın mönüsü Ege mutfağı ağırlıklı,bildik lezzetlerin yanı sıra başka hiçbir yerde tadamayacağınız deneysel ve son derece başarılı lezzetler sunuyor.Zeytinyağlı çağla,yabani kuşkonmazlı enginar kavurması,domatesli deniz börülcesi,deniz fasulyesi,patlıcan salatası,bol yeşillikli Ege salatası,fener balığı kavurması denediğim ve lezzetlerini hala unutamadığım seçeneklerden bazıları.Ayrıca özel soslu karidesi de denemeye değer.Mekan ayrıca son derece özenli ve güzel bir küçük otel benim tavsiyem günübirlik değil de şöyle iki-üç günlük konaklamalı bir ziyaret zira mekanın kahvaltısı da tecrube edilmeli.Kahvaltıda ve yemeklerde kullanılan malzemelerin çoğu organik hatta bir çoğunu kendi bahçelerinde yetiştiriyorlar,hal böyle olunca lezzetlerde olağanüstü oluyor ve doğal olarak mekanın ünü kendini aşıyor,her yerden ziyaretçi akınına uğruyor.Özellikle konaklama için çok önceden yer ayırtmak şart.
2.05.2009 21:47:00
aegnor
aegnor diyor ki:
Zeytinbağı Butik Otel Balıkesir Edremit'teki Çamlıbel Köyü'nde bulunuyor. Otel'de çok güzel bir Kaz Dağları manzarası var. Tuncel-Menend Kurtiz çifti ile Menend Hanım’ın kardeşi Erhan Şeker tarafından kurulmuş. Kaloriferli, sıcak sulu 8 odası var. Pazardan aldıkları, kendi yetiştirdikleri ve dağlardan topladıkları otlarla çok değişik sofralar kuruyorlar. Erhan Şeker zaman zaman yemek kursları düzenliyor. Bu kursların ücreti 50 TL. Ziyaretçiler terasta Tuncel Kurtiz’le sohbet ediyor. Küçük dükkanda el yapımı takılar, sabunlar, reçeller satılıyor. İki kişi bir gece döneme göre 200-250 lira civarında.

Otel Edremit'e 15 km uzaklığında. İstanbul'dan gitmek istiyorsanız, pek çok natifiniz var. Bunlar ; İstanbul-Bursa-Balıkesir(395km), İstanbul-Çanakkale-Edremit (460km), İstanbul-Bandırma Feribotu ile ise 205 km.

3.05.2009 03:49:00
aegnor
aegnor diyor ki:
Mehmet Yaşin'in Hürriyet'teki yorumları;

"
...

UNUTULMAZ ZİYAFET

Konuşmalar sırasında, yaz aylarında yemek kursları düzenlendiğini öğrendim. Erhan Şeker konuklarına bu kurslarda yöre mutfağının inceliklerini, yöre otlarını lezzetli yemeklere çevirmeyi öğretiyordu. Menend Kurtiz sözü aldığında -Tuncel Hocadan sözü almak hiç de kolay değildi- otellerinde yemeğin bir şölene dönüştüğünü, sofralarının yeşilin her tonundan nasibini aldığını söyledi. Bunun doğruluğunu yediğim akşam yemeğinde gördüm: Kabaklı börülce, tahinli patlıcan kızartması, susamlı çipura, zeytinyağlı yeşil domates, kabaklı çırpma, arap saçıyla enginar kavurması, zeytinyağlı kabak... Yıldızların da seyrettiği bu ziyafetin bitmesini hiç istemedim.

Sabah kuş sesleriyle uyandım. Kurtiz çifti çoktan uyanmış, kahvaltı masasını bir tabloya dönüştürmüşlerdi. Kahvaltıdan sonra Tuncel Kurtiz projelerini anlattı. Tiyatro atölyesi kuracağı yeri gösterdi, düzenlediği Çamlıbel Şenliği'nin kasetlerini seyrettirdi. Gitmeden önce Menend hanımın mini butiğine uğrayıp, kendisinin yaptığı buram buram İda kokan renkli sabunlardan aldım. Dağdan aşağı inerken, Tuncel Kurtiz'in Homeros'un torunu olduğunu keşfettim. O da dedesinin dedesi gibi bin pınarlı bu dağlara gelmiş, çoluğa çocuğa dağın masallarını anlatmaya koyulmuştu. O, bu dağlardan yaşam almıştı, bunun karşılığında da etrafına bilgi dağıtıyordu.

Zeytinbağı Oteli, yüreğimde ayrı bir köşeye yerleşti. O güzellikleri biraz daha uzun yaşamak, lezzetleri bir kez daha tatmak için 'bir daha gidilecek'ler listesine Zeytinbağı'nı da yazdım.
...

"

3.05.2009 03:53:00
Yorum Ekle
Dobişko'da mekanlara siz de yorum yapmak ve mekanları paylaşmak için tıklayınız
Yakın Mekanlar
Yakın Mekanlar
Saklıbahçe Restaurant Çamlıbel
Şarlak Piknik Restaurant
Cumhuriyet Restaurant
Gaziantepli Gazioğlu Baklava
Dobişko Üye İşyeri Programı
Dobişko bir Tabi Media markasıdır.
Hakkında | Kendi Mekanınızı Ekleyin | Reklam | İletişim | Kullanım Şartları
Copyright © 2006-2020 Dobişko, All rights reserved.
Dobişko