Dobişko
Yaaa, sen daha fazla yedin :(*
Ana Sayfa Mekanlar Dobişkocular Dobişkom
Cep Telefonu Kılıf ve Aksesuarları

Uskumru

Favorilerine ekle Favorilerine ekle (2 kişi)
Deneyeceklerime ekle Deneyeceklerime ekle
1 oy | oy ver
Oylamalar
Mekanın Oy Ortalamaları
Lezzet
(Yemeklerin, salataların vb. lezzeti)
Servis ve Mekan kalitesi
(Sunulan hizmetin kalitesi, mekanın temizliği, dekoru ve manzarası)
Fiyat / Memnuniyet
(Ödediğiniz fiyat aldığınız keyfe değiyor mu?)
Oylamalar
Mekan Oylama
Lezzet
(Yemeklerin, salataların vb. lezzeti)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Servis ve Mekan kalitesi
(Sunulan hizmetin kalitesi, mekanın temizliği, dekoru ve manzarası)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Fiyat / Memnuniyet
(Ödediğiniz fiyat aldığınız keyfe değiyor mu?)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Uskumru isimli mekanın adres bilgilerini ve yorumlarını bu sayfada bulabilir, siz de katılımınızla sayfanın gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.
İl: İstanbul / Anadoluhisarı
Adres: Körfez Caddesi No:55
Adres tarifi: FSM Köprüsü'nün Anadolu ayağında.
Telefon: (216)460-1000
Web sitesi: www.uskumru.com.tr
Uskumru
Ekleyen:
aegnor aegnor
8.03.2009 02:12:00
Ben bu mekanda yetkiliyim Ben bu mekanda yetkiliyim
Harita
Harita
Göster / Gizle
Ekleyen:
aegnor aegnor
[?]
Etiketler
Etiketler
Ürün etiketleri: balık Etiket ekle
Kategori etiketleri: balık restoranları, balıkçılar Etiket ekle
Diğer etiketler: boğaz manzarası Etiket ekle
Marka etiketleri: Etiket ekle
Alışveriş Merkezleri: Etiket ekle
Resimler
Resimler
Resim Ekle Resim Ekle
Yorumlar
Yorumlar
aegnor
aegnor diyor ki:
Uskumru, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün Anadolu ayağında bulunuyor. Lacivert'in komşusu. Çoğu kişi tarafından bilinmiyor. Dışarıdan dikkat edilmediğinde pek belli olmuyor içeride güzel bir mekanın olduğu.

Mekanda haliyle vale bulunmakta. Caddeden girdiğinizde ilk olarak merdivenlerden inip bahçeden geçiyorsunuz. Bahçeyi daha iyi güzelleştirebilirler. Yalı kapısından girdiğinizde ev sıcaklığı karşılıyor sizi. Cam kenarı masada oturmak için rezervasyon şart. Mezeler lezzetli, balıklar taze ve hoş. Gittiğinizde en taze balığı sorun ona göre siparişinizi verin. Tatlı olarak volkan suflesi ve irmik tatlısı ile gayet keyifli bir son yapabilirsiniz. Avrupa Yakası'ndan gelip köprü trafiğine girmek istemeyenler için yakında tekne alınıyormuş. Avrupa Yakası'ndan müşteriler alınabilecek. Sahipleri ve çalışanları gayet güleryüzlü. Servis olarak iyi. Mekan son derece temiz.

Boğaz'da natif bir yer istiyorsanız Uskumru'yu denemelisiniz..

8.03.2009 02:30:00
kontes
kontes diyor ki:
Uskumru yeni açılmış.Anadolu Hisarında 2.köprünün hemen altında.Lacivertin tam yanı.Yer olarak çok romantik sevgilinizle eşinizle gitmek için ideal.Zaten denize sıfır bir yalı.Dekorasyon çok şık,rahat.Çalışanlar güleryüzlü,bilgili,servisi gölge gibi yapıyorlar.Çok değişik hiçbir yerde görmediğim mezeler var.Fesleğenli levrek çok leziz.Üstünde kızarmış soğan halkası olan körili levrek muhteşem 2 tane yedim.Patlıcan salatasında köz tadını alabildik.Balık olarak dülger kavurmayı tavsiye ederim.Eşimin levreği de lokum gibiydi.En önemli nokta bu kaliteye hesap çok makul geldi,şaşırdık.Asıl yazın iskele keyifli olacak.Sanki Türkbükündesin.Herkese tavsiye ederim ama rzv şart yer olmuyor biz beklemek zorunda kaldık
10.03.2009 17:15:00
voyager
voyager diyor ki:
Uskumru'ya reservasyon olmadan gitmeyin.O müthiş manzaradan uzakta bi yerde kalabilirsiniz.Ben reservasyon yaptırdım ve iskelede güzel bi yer sözü aldım.Gittiğimizde girişte ve köşede bi yer ayrıldığını gördüm.Bizden sonra gelen reservasyonsuzlardan bi kısmı daha güzel ortada yerlere alındı.Reservasyon yapanlara lütfen daha fazla saygı.Bu konuya fazla takılmaya gerek yoktu çünkü ortam çok şık,manzara harikaydı.Yemeklere gelince, 1'er duble rakı söledik.Garson öle yapmayın 35'lik alın, yok 20'lik verelim karlı çıkın gibi konulara girmedi ki bu iyiye işaretti.Mezeler çeşit olarak az ve özdü ama çok lezzetliydi.Kalamar Türkiye sınırları içinde yediğim en lezzetli kalamardı.Keşke tüm gece oturup kalamar yesem diye düşündüm.Nitekim karides güveç geldiğinde ne kadar haklı olduğumu anladım.Karidesi zaten tava olarak severim ama bunlar gerçekten çok çok minik ve mantarların arasında kayboluyolardı.Bu arada sıcacık gelen ekmeklere değinmeden geçemiycem, hele mısır ekmeği süper.Balık olarak lüfer tercih ettim.Sonradan hesap gelince baktım,ortanın biraz altında bi lüfer için 40 Tl.bana fazla geldi ama lezzeti yerindeydi..Fiyat olarak bence makulun biraz üstünde.Bahşiş bırakma keyfimiz olmadı çünkü fiyata %10 standart olarak eklenmişti.Sonuç olarak bu kadar iyi bi manzara,şık bi ortamda güzel bi gece geçirdik.Özel günlerde tercih edilebilecek bi yer.
3.10.2009 13:25:00
pisboğaz: henüz dobişkocu değil
pisboğaz diyor ki:
denize sıfır 2.köprünün altında çok şık bir yer böyle lüfer hayatımda yemedim mezeler çok değişik efsane diye bir tatlı var sufle gibi düşünün ama içinden tahin akıyor akıllara zarar çok beğendim balıkçıların o kıro havası yok kalite bir yer
23.10.2009 17:34:00
Yorum Ekle
Dobişko'da mekanlara siz de yorum yapmak ve mekanları paylaşmak için tıklayınız
Yakın Mekanlar
Yakın Mekanlar
Burger King Anadoluhisarı
Dobişko Üye İşyeri Programı
Dobişko bir Tabi Media markasıdır.
Hakkında | Kendi Mekanınızı Ekleyin | Reklam | İletişim | Kullanım Şartları
Copyright © 2006-2019 Dobişko, All rights reserved.
Dobişko