Dobişko
ye, yanında yatmasan da olur*
Ana Sayfa Mekanlar Dobişkocular Dobişkom
Cep Telefonu Kılıf ve Aksesuarları

Leman Cafe

Favorilerine ekle Favorilerine ekle (7 kişi)
Deneyeceklerime ekle Deneyeceklerime ekle (1 kişi)
4 oy | oy ver
Oylamalar
Mekanın Oy Ortalamaları
Lezzet
(Yemeklerin, salataların vb. lezzeti)
Servis ve Mekan kalitesi
(Sunulan hizmetin kalitesi, mekanın temizliği, dekoru ve manzarası)
Fiyat / Memnuniyet
(Ödediğiniz fiyat aldığınız keyfe değiyor mu?)
Oylamalar
Mekan Oylama
Lezzet
(Yemeklerin, salataların vb. lezzeti)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Servis ve Mekan kalitesi
(Sunulan hizmetin kalitesi, mekanın temizliği, dekoru ve manzarası)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Fiyat / Memnuniyet
(Ödediğiniz fiyat aldığınız keyfe değiyor mu?)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Leman Cafe isimli mekanın adres bilgilerini ve yorumlarını bu sayfada bulabilir, siz de katılımınızla sayfanın gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.
İl: Ankara / Kızılay
Adres: Konur Sokak
Leman Cafe
Ekleyen:
PRINCIPESSA PRINCIPESSA
10.08.2007 21:08:00
Ben bu mekanda yetkiliyim Ben bu mekanda yetkiliyim
Harita
Harita
Etiketler
Etiketler
Ürün etiketleri: salata, patates kızartması, sandwich, tavuk finger, öküzbeğendi Etiket ekle
Kategori etiketleri: cafeler Etiket ekle
Diğer etiketler: Etiket ekle
Marka etiketleri: Etiket ekle
Alışveriş Merkezleri: Etiket ekle
Resimler
Resimler
Leman Cafe
Resim Ekle Resim Ekle
Yorumlar
Yorumlar
PRINCIPESSA
PRINCIPESSA diyor ki:
kızılay'da gidilebilecek elit mekanlardan biri. Menüsü inanılmaz zengin, servis mükemmel, salataları çok çeşitli ve taze ve 1 salata ile karnınızı kolayca doyurabilecek büyüklükte. Kalite ve fiyat kıyaslandığında inanılmaz ucuza çıkılabilecek bir yer zaten öğrencierin yoğunluğundan da anlaşılabilir. ambiyans çok güzel Leman kahramanları servis kağıdı ve duvar kağıdı yapılmış menu de aynı şekilde leman kahramanlarının adlarından oluşuyor. örneğin sandwich istediğinizde yanında patates kızartması ve salata da ekleniyor servise bu da doymayı tamamen sağlıyor ve servisin goruntusunu iştah açıcı kılıyor. mutlaka uğranılması gereken bir yer.
10.08.2007 21:08:00
halimeli
halimeli diyor ki:
Tavuk Finger'ını çok seviyorum ama yine bir daha gitmeme kararı aldığım bir yer.
16.08.2007 17:40:00
Gökşin
Gökşin diyor ki:
Yemeklere Leman'a yakışır ilginç isimler vermişler. Benim favorim "Öküz Beğendi" mesela. Almanya'nın Avcı sosuna benzer bir sos eşliğinde biftek. Denemeye değer.
18.09.2007 18:48:00
esil: henüz dobişkocu değil
esil diyor ki:
gatana'nın tavuğu favorim.. harika yemekleri var, her an kalabalık ve neşeli bir ortam, arkadaşlarla güzel vakit geçirilebilecek nezih ve şirin mekan :)
18.09.2007 22:27:00
kutu
kutu diyor ki:
Gittim ortam güzel fakat Leman Special pek güzel değildi. Ama arkadaşımın yediği hindili bir şey vardı o baya dolu ve doyurucu gözküyordu sanırım adı bilmem ne yüzbaşı gibi birşeydi. Onu yemenizi tavsiye ederim.
4.12.2007 20:53:00
bendilek: henüz dobişkocu değil
bendilek diyor ki:
Leman'ın uzun zamandır müdavimlerindeniz...Güleryüzlü personeliyle, zengin mönüsüyle, biz çok memnunuz oradan, yaz gelince ayrı bir güzelliği var oranın, herkese tavsiye ederim...
10.03.2008 14:53:00
Iceman®
Iceman® diyor ki:
İstanbul'daki leman'da neden yok bu yemekler diye çıldırdığım 2 katlı, dekorasyonu ile mizah dergisi içinde yaşanıyor havası yaratan, yemeklerinin ilginç isimleri ve süper lezzetleri ile kafalara kazınan, çok hoş bir yerdir Leman Ankara.
Her gidişimde yolumu uzatır yinede Leman'da Öküzbeğendi yemek için uğrarım.
Fiyatları çok uygundur, alkol servisi olduğu için yemeğin yanında bir şeyler içmek hadiseyi dahada keyifli kılacaktır.
Kalabalık gidilirse çokta eğlenceli olabiliyor.

11.03.2008 20:38:00
pnr: henüz dobişkocu değil
pnr diyor ki:
çok gittiğim bi yer... bu aralar gidemiyorum.yemeklerin hemen hemen hepsini denedim çokkk güzelll,, hoşuma gitameyen gürültüsü ve iki kişinin aynı anda zor içeriye girbileceği tuvaleti:-)
29.05.2008 16:08:00
Iceman®
Iceman® diyor ki:
Leman Ankara...
Öküzbeğendi siparişimi verdim bekliyorum arkadaşımla. Derken kolamız geldi ama masaya konduktan sonra içinde sinekvari bişilerin yüzdüğünü gördüm. Neyse garsonu çağırdım
"doktor bu ne" dedim,
"ee efendim limonun posasıdır o" dedi, bende "kolada limon yok ama nasıl oluyor" dedim.
"efendim sodalı limon yapıyorlar, işte onundan kalmıştır" gibi değişik ve muhtemelen bir daha sorsam söyleyemeyeceği bir cümle kurdu.
"e o zaman sodalı limondan ise bardakları yıkamıyorsunuz" dedim.
"yok efendim yıkanmaz olurmu, en iyisi ben değiştireyim isterseniz" dedi.
"e insan olduğumuza göre ve sinekli kola tüketmediğimize göre lütfen" dedim.
Kola gitti değiştirildi ve yemeğin yarısında masaya geldi, geldi ama içindeki buz erimiş suyunu salmış ve asitli,gazlı içecek olan kola adeta şerbet kıvamında geldi.
Bir daha çağırıp "doktor bu ne" diye sormaya cesaret edemedim konu başka yere bağlanır diye.
Böylece anladık ki işletmeler zaman zaman dikkatsiz personel yüzünden müdavim müşterilerini kaybedebiliyorlarmış.
Ha birde Ankara'da birçok işletmede limonata diye bir kavram yok. Halbuki yazın en çok tüketilen içecektir.
Leman Ankara bu noktadan dolayı da eksi puan almıştır tarafımdan...
Obur bünyelere duyrulur.

18.08.2008 09:45:00
serdar: henüz dobişkocu değil
serdar diyor ki:
Ankara leman uzun zamandır favori mekanımdı takii düne kadar..Girişe bi görevli yerleştirmişler ve sanki damsız girilmez muhabbeti olmuş..Ben çok rahatsız oldum karanfildeki sıradan cafelerden bi farkı kalmamış..
19.08.2008 10:57:00
nerayda
nerayda diyor ki:
Dekor çok güzel.Yüksel caddesinin Kızılay'ın kalabalığından farklı bir kalabalığa giriyorsunuz Leman'a girince.Menü zengin,servis iyi.
1.12.2008 11:05:00
dkberktas
dkberktas diyor ki:
tavuklu yemekler guzel ama cok duman alti :)
22.12.2008 21:15:00
Yılmaz: henüz dobişkocu değil
Yılmaz diyor ki:
evet yıllardır yolum düştükçe uğrardım Leman'a. En çok da Öküz Beğendi ve yanında fıçı birayı severek yerdim. Lakin en son gittiğimde kapıdan içeri alınmadım. Sebebi irikıyım bir arkadaşın "Damsız Giremezsiniz!" sözü olmuştur. Öküz Beğendi yemek için yanımda dam mı olması gerekiyor diye sordum. malesef öyle dediler. Yazık kendime mi acıyım, Lemanın müşteri kaybına mı?
10.02.2009 12:19:00
cambridge: henüz dobişkocu değil
cambridge diyor ki:
Sayemde en az 100 fanatiği olan restaurant.Ankarada Askelik yaprken tanıştığım mekanın insanı etkileyen 4 özelliği var.Dekor-Servis hızı-Fiyat ve porsiyon.Mekanda tadacağınız çeiştler o denli fazla ki size en çok meksika usulu et yemeğini tavsiye ederim.
30.03.2009 00:47:00
abbi
abbi diyor ki:
Sanırım Leman Cafe' nin Ankara' daki ilk müşterilerinden birisiyim ben. Lise yıllarımızda açılacağını duyduğumuz zaman büyük bir heyecanla beklemiş, açılır açılmaz da hemen damlamıştık mekana.
İlk izlenimimizi hala unutamıyorum. O yıllarda Leman dergisinin birer fanatikleri olarak en sevdiğimiz çizgi kahramanların resimleriyle donatılmış duvarları, kahramanların dergiledeki maceralarıyla süslenilmiş masaları görmek bizim için harika bir duyguydu.
O duygu yoğunluğuyla garsonların da sanki Leman dergisi çizerleri gibi komik olabileceklerini düşünerek siparişlerimizi vermiş, öyle olmadıklarını anladığımızdaysa mekandaki ilk hayal kırıklığımızı yaşamıştık. Fakat o günden bugüne kadar Leman Kültür' de yaşadığım tek hayal kırıklığı bu oldu benim için. Bunun nedeni ise belki de mekanı tercih etme sebebimin yemeklerinden çok fazla bir beklentim olmaması, sadece kültürüyle yoğrulmuş olduğum bir akımın yansımalarını iliklerime kadar hissedebileceğim bir ortamda rahatlıkla bişeyler içip birkaç arkadaşımla sohbet edebilme imkanı bulabilmemdir. Tüm bunlarla birlikte bir DOBİŞKOcu olarak yemeklerinin de hiç fena olmadığını belirtebilirim. Benim bu tür mekanlarda genellikle tercih ettim spagetti çeşitlerini, Leman Kültür' de size tavsiye edebilir. Haftasonlarında çok kalabalık olmasından ötürü servislerinde hızlı olmalarını beklemenin mümkün olmadığı belirtmek isterim...

9.04.2009 14:33:00
Kulpsuz Fincan
Kulpsuz Fincan diyor ki:
Yemek yemek için, sohbet etmek için, bir şeyler içmek için gidecekseniz eğer dünyada gitmenizi tavsiye edeceğim son mekan. Oraya sadece oturup kafanızı şişirmek isterseniz tavsiye ederim. Bu kadar saçma bir yer görmedim, o kadar insan, süper konforsuz masa ve sandalyelerde oturup bağıra çağıra konuşurken arkada da müziğin sesi sona kadar açılmış, adeta işkencehaneyi andırıyor. İnsanlar elit veya entel olacağım adına böyle yerlere itibar ediyorlar, elit ve entelliğin de derekesi ortaya çıkıyor.
10.04.2009 20:45:00
fuat: henüz dobişkocu değil
fuat diyor ki:
tavsiye üzerine gittiğim bir mekandı.2 öğretmen arkadaş sadece yemek yiyip kalkmayı planlamıştık ama daha içeriye adımımızı atmamızla oturamassınız demeleri bir oldu.damsız giremezmişiz.ne zamandır yemek yemek için bir bayana ihtiyaç duyuluyor anlamadım.işin ilginç yanı bizi oturtmadıkları yere yine damsız bir kişi gelip oturdu.küçük düşürülmekten hoşlanıyorsanız kesinlikle tavsiye edebileceğim bi yer.İlk defa böyle bir durumla karşılaştıgımı için paylaşmak istedim.bana kalırsa kesinlikle uzak durulması gereken bir mekan.
16.08.2009 21:01:00
pampilo: henüz dobişkocu değil
pampilo diyor ki:
Tavsiye etmem. Mekan güzel ama lezeet ve hizmet aramayın.
21.08.2009 15:47:00
krydn
krydn diyor ki:
Ankara ya gittiğimde arkadaşlarımın tavsiyesi ile gittiğim bir mekan ve ilk gittiğimde gayet hoş bir yer olarak dikkatimi çekmişti yani yaklaşık 3 sene önce ;) bu 3 sene içinde iki defa daha gittim ve her gidişimde mekanın adeta kendini yok ettiğine şahit oldum! Bir mekan kendini bu kadar eskitemez, adına güvenerek oluşturduğu müdavimleri sayesinde ayakta kalabildiğini düşünüyorum. Her zaman kalabalık olan mekan da çok acil dizayn değişiklikleri yapılmalı, alındığından beri verniklenmeyen ve silinmediğini düşündüğüm masa ve koltukları yenilenmeli, yerleri değiştirilmeli. Aklımda kalan en güzel şey limonlu biraydı, yemekeleri sıradan ve bir çok yerde aynı ayarda yenilecek lezzette...ilk defa gidecekseniz farklı gelecektir ama ikincisi için çok düşüneceksiniz...
24.09.2009 15:51:00
Yorum Ekle
Dobişko'da mekanlara siz de yorum yapmak ve mekanları paylaşmak için tıklayınız
Yakın Mekanlar
Yakın Mekanlar
Etiler Marmaris Büfe, Kızılay (Sakarya)
Harita
Düveroğlu Kebap Baklava
HD İskender Kızılay
Adana Dürümcüsü
Dobişko Üye İşyeri Programı
Dobişko bir Tabi Media markasıdır.
Hakkında | Kendi Mekanınızı Ekleyin | Reklam | İletişim | Kullanım Şartları
Copyright © 2006-2020 Dobişko, All rights reserved.
Dobişko