Dobişko
ben bugün bunu yedim*
Ana Sayfa Mekanlar Dobişkocular Dobişkom
Cep Telefonu Kılıf ve Aksesuarları

Kebapçı İskender Soğanlı Botanik Park

Favorilerine ekle Favorilerine ekle (13 kişi)
Deneyeceklerime ekle Deneyeceklerime ekle (3 kişi)
7 oy | oy ver
Oylamalar
Mekanın Oy Ortalamaları
Lezzet
(Yemeklerin, salataların vb. lezzeti)
Servis ve Mekan kalitesi
(Sunulan hizmetin kalitesi, mekanın temizliği, dekoru ve manzarası)
Fiyat / Memnuniyet
(Ödediğiniz fiyat aldığınız keyfe değiyor mu?)
Oylamalar
Mekan Oylama
Lezzet
(Yemeklerin, salataların vb. lezzeti)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Servis ve Mekan kalitesi
(Sunulan hizmetin kalitesi, mekanın temizliği, dekoru ve manzarası)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Fiyat / Memnuniyet
(Ödediğiniz fiyat aldığınız keyfe değiyor mu?)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Kebapçı İskender Soğanlı Botanik Park isimli mekanın adres bilgilerini ve yorumlarını bu sayfada bulabilir, siz de katılımınızla sayfanın gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.
İl: Bursa / Osman gazi
Adres: Soğanlı Botanik Park - İskender Efendi Konağı
Telefon: (224)211-2690
Web sitesi: www.kebapciiskender.com.tr
Kebapçı İskender Soğanlı Botanik Park
Ekleyen:
pwrkn pwrkn
12.07.2007 16:20:00
Ben bu mekanda yetkiliyim Ben bu mekanda yetkiliyim
Harita
Harita
Göster / Gizle
Ekleyen:
kan kalemi kan kalemi
[?]
Etiketler
Etiketler
Ürün etiketleri: iskender Etiket ekle
Kategori etiketleri: iskenderciler Etiket ekle
Diğer etiketler: Etiket ekle
Marka etiketleri: kebapçı iskender Etiket ekle
Alışveriş Merkezleri: Etiket ekle
Resimler
Resimler
Kebapçı İskender Soğanlı Botanik Park Kebapçı İskender Soğanlı Botanik Park Kebapçı İskender Soğanlı Botanik Park Kebapçı İskender Soğanlı Botanik Park
Resim Ekle Resim Ekle
Yorumlar
Yorumlar
pwrkn
pwrkn diyor ki:
Hayatımda en lezzetli iskenderi yediğim yer Kebapçı iskender.

Nefis kaliteli eti, detaylı hazırlanmış sos ve yoğurduyla dört dörtlük bir iskenderdi gerçekten.

Fiyat pahalı olabilir ama bence buna değer.

12.07.2007 16:20:00
kan kalemi
kan kalemi diyor ki:
efendim kebapçı iskender'in ana mekanı bursa şehir merkezinde atatürk heykeli'ne gelmeden önce tayyare kültür merkezinin sırasındaki küçük dükkandır. kesinlikle buranın iskenderi denenmeli derim.
açıkçası buranın iskenderinden tattum tadalu (beş sene oluyor) başka iskenderlere bakmaz oldum :)

16.07.2007 17:02:00
dobixo
dobixo diyor ki:
İskender'in atasını, dedesini ve oğlunu yani yeni ceddini tanıyarak yediğimiz iskenderi çok sevdim. Bu kadar abartmasınlar kardeşim. Biz iskender yemeyi seviyoruz. İskender Bey'in soslu bıyıklarını değil. Kalitesi son derece yüksek, konsept zayıf, markalaşma ilkel, çaylar özensiz. Ve elbette pahalı.
5.11.2007 14:57:00
Lalins
Lalins diyor ki:
işte İskenderin asıl mekanı, lezzeti de muhteşemdi.Şiddetle tavsiye ediyorum.
4.12.2007 17:23:00
burak rasyo
burak rasyo diyor ki:
En iyi iskenderci denemez ama orta bir iskenderi var. Cam tabakta getiriyorlar artık ve çok hoş olmayan eski bir tabakta . Servis bu açıdan çok iyi değil . İki kişi 50 ytl tutar sıradan bir yemek . Servis kalitesi vasattır .
23.12.2007 00:58:00
eae1983
eae1983 diyor ki:
Sabahın 10'unda oturduğumuz, ilk müşterisi olduğumuz, ve benim teklifim üzerine, kahvaltı niyetine üç kişi birer porsiyon iskender yediğimiz yer.

Söze ne hacet, sanki kuzu tâze kesilmişti de 10 dakika önçe çevilirilip kesilip tabağa konup getirilmişti. Gerçekten Bursa'ya giden veya gidecek herkes tarafından mutlak surette yaşanması gereken bir tecrübedir kebapçı İskender.

Hayatımda, çoğu Türk insanı gibi, çok defa İskender yemişimdir. Bir zamanlar çocukken Ankara Ulus'taki Uludağ lokantasınına babam beni götürmüştü, bir onu hatırlarım, (gerçi yıllar sonra Türkiye'ye döndüğümde Uludağ'ı çok bozulmuş buldum) bir de geçen ay yaşadığım Bursa'daki bu tecrübeyi.

İnanın bana, Istanbul'da ya da Ankara'da ya da herhangi bir büyükşehrimizde, şûbeleri dahi hiç bir benzeri, lezzet olarak yanına yaklaşamaz Kebapçı İkender'in.

Cam şişede ikrâm edilen şırası da ayrı bir zevk ve mecburiyettir kanımca.

Mekânın iç süslemesi, tarihî silsilesi yüklü olan çoğu lokantadan alıştığımız üzere; fotoğraflar, gazete kesimleri, imzâlar ve özlü sözlerle dolu. Buna mukabil genel tasarım sâde, muhafazakâr ama zamâne, ve tabi'i tertemiz.
Böylesi bir köklü işletme, adına yaraşır kurumsal ve standardize bir kimliği başarıyla koruyabilmiş, zâten de bu yüzden hâlâ "en iyisi" denince akla gelen tek isim.

Doğal olarak da bu titizlik, hiç olmazsa fiyatlara yansıyor. Porsiyonu gün itibarıyla 17 lira, Bursa'nın tüm büyük İskendercilerinde olduğu gibi. Evet biraz fazla gibi geiyor ama malzemenin kalitesi ve ustaların tecrübesi bu fiyatın cidden hakkını vermekte. Onun yerine fiyatı kaliteden ödün vererek aşağı çekselerdi inanın bana böylesi bir tecrübe yaşayamazdık.

Gidenlere tavsiyem, alışıldık "Bir Buçuk" yerine "Bir" porsiyon yemeleri, çünki kebabın lezzeti çok ince ve rafine olduğu için belli bir miktardan sonra damak alışıyor, zevki ilk ısırık kadar olamıyor. Tadında bırakmak inanın çok daha güzel.

19.02.2008 21:51:00
eae1983
eae1983 diyor ki:
Daha önce de belirttiğim gibi, sabahları yenen İskender, etin günlük olması ve tâzeliğinden olsa gerek, ayrı bir lezzetli oluyor.

Yanına da Ayrandan ziyâde ev yapımı Üzüm Şırası veya su içmenizi tavsiye ederim, damağınızı hazırlayınız diye.

Tatlı olarak Bursa'ya özgü kaymaklı Kemalpaşa tatlısını denemeden de gitmeyin.

Tüm bu saydığım yemek şöleninden kişi başı hemen hemen 26 liraya çıkıyorsunuz (tatlısız da 22 lira galiba).

Gidecek olanlara şimdiden Âfiyet dileklerimi iletiyorum!

19.02.2008 21:52:00
japon_gs: henüz dobişkocu değil
japon_gs diyor ki:
Bursaya gitmeden önce kısa bir araştırma yapmıştım en iyi iskenderin botanik parkta olduğunu öğrendim, oraya vardığımda telefon numarasını önceden not ettiğim için hemen aradım ve fiyatlarını sordum, yanlış hatırlamıyorsam 'eae' arkadaşında dediği gibi 17 yada benim hafızamda diğer bir seçenek olarak 26 kalmıştı. Fiyatı yüksek geldiği için gidemedim zira botanik park şehir merkezinde olmadığı için tek araçla gidiilip geliniyor,arabamız olmadığındna extra yol masrafıda işin içine girnce hevesim kursağımda kalmıştı :( Ama çok araştırdım Bursaya giderseniz mutlaka botanik parkta yiyin çünkü kesilen hayvancıkları kendileri özel (ssanırım ayrıca baharatlarla) besliyorlarmış.

Ek olarak;

Bursaya giderseniz mutlaka botanik parkta yiyin çünkü kesilen hayvancıkları kendileri özel (sanırım ayrıca baharatlarla) besliyorlarmış. *** Lezzetide burdan geliyormuş !

25.02.2008 16:26:00
Ali Rıza KÖKDEN
İskenderin telif hakkının sahibi. Kesinlikle burada iskender kebap yemeden, diğer mekanlarda tattığınız iskenderleri değerlendirmeyin. İskender ile şıra değişik bir deneyim olacak, damak tadınız için. Sunum ve ortam alaturka. Fiyat ise gallavi. Ama Bursa'ya gidip de burada İskender Kebap yememek olmaz. Benden söylemesi...
20.03.2008 23:39:00
zevki yunus
zevki yunus diyor ki:
işi ehline bırakın derler ya işte o hesap.bu güne kadar ben böyle iskender tadmadım dostlar.gittim ve ''yerinde'' yedim.içindeki közlenmiş patlıcanın farkını gördüm.fiyatı biraz pahalıya kaçsa bile buna değer.çünkü esas iskender işte bu.yıllar boyu bu lezzeti korumuşlar ve bundan sonra da koruyacaklarına eminim...
benim tavsiyem uzak-yakın demeden iskenderi ''yerinde'' tadmanız.afiyet olsun.

30.08.2008 16:24:00
Lalins
Lalins diyor ki:
Biz gittiğimizde bakır sahanda servis edilmişti ve nefisti. Tavsiye ederim.
4.09.2008 15:47:00
hüzzam
hüzzam diyor ki:
hiç birşey aslınının yerini tutamaz iskender kebapta olduğu gibi damak zevkinin tek adresi

10.10.2008 21:09:00
udol
udol diyor ki:
Biz öğrenci grubu olarak gitmiştik. Yemekten sonra bu lezzetin farkını işletme sahibine sorduk. Kendi özel çiftliklerinde hayvanlarını kendileri özel olarak yetiştiriyorlarmış. Hayvanlarına verdikleri yemden verdikleri suya kadar özelmiş. Bu da etteki lezzeti açıklıyor. Tabii ki ustalıklarını da eklemek gerekiyor. Fiyatı Bursa'daki diğer mekanlara göre biraz daha pahalıdır.
11.10.2008 19:23:00
dred
dred diyor ki:
Yediğim en iyi iskender tam puan fazla yoruma gerek yok gidip görünce diğerleri iskenderse bu başka birşey...
11.11.2008 19:06:00
nerayda
nerayda diyor ki:
İskenderciye iskender yemeye gidilir.Lezzet mükemmel,ortam güzel.Servis hızlı ve çalışanlar güler yüzlü.
1.12.2008 11:28:00
Logman
Logman diyor ki:
Sonunda bizimde Kebapçı İskenderin o öve öve bitirilemeyen iskenderini deneme fırsatımız oldu. 2 arkadas yolumuzu uzatma pahasına da olsa bu "eşsiz" lezzeti tatma şansından kendimizi mahrum bırakmak istemedik. Uzun bir yoldan gelmenin vermiş olduğu yorgunlukla da iştahımızı kabarttıkça kabarttık. Öncesinde burada yazılanları okumuş olmanın da etkisiyle beklentimizi çok yüksek tutmuş olmalıyız ki bu denememiz tam bir hayal kırıklığıyla sonuçlandı. Şöyle ki; Iskenderdeki ette o baska yerde bulunamayacağı söylenen lezzeti alamadık. Kimse kızmasın ama bunla eşdeğer ve(ya) daha iyi eti birçok yerde tadabilirsiniz. Servis klasik üzerinde firma amblemi olan porselen tabakta yapıldı. Biz etlerin
odun ateşinde pişirildiğini düşünüyorduk ama klasik tüplü ocaktı pişirilen yer. O kara tavada isteğe göre verilen tereyağı güzeldi. Yanındaki yoğurdun da kat be kat güzelini eminim dobiskocular Bolu'daki yol üzeri "kendin pişir kendin ye"cilerde defalarca tatmışlardır. Tamam servis hızlıydı, çalışanlar güleryüzlüydü, ortamda senelerin
vermiş olduğu o mistik hava vardı ama bunların hiçbiri bizim uğradığımız hayal
kırıklığını gidermeye yetmedi.

Mekandan ayrılırken damak tadına güvenen iki dobişkocu olarak gereksiz yere o kadar parayı verdiğimizi düşünerek uzaklaştık.

Sonuç olarak artık Kebapçı İskenderde iskender yemedik demiyoruz, o kadar.


9.12.2008 15:07:00
tarumar: henüz dobişkocu değil
tarumar diyor ki:
iskenderi yedikten sonra burada mutlaka türk kahvesini deneyin. onu da çok güzel servis ediyorlar ve tadı harika.
24.06.2009 11:14:00
AlacaHirka
AlacaHirka diyor ki:
Soğanlıparktaki İskenderin orijinalliği Kadıköy'deki iskenderci ile aynı seviyededir sevgili İstanbullu arkadaşlar, ikisi de sonradan açılan şubelerdir. Soğanlıparktaki iskenderci taş çatlasa 10 yıllıktır. İskenderin orijinal mekanı Kayhan çarşısında kayhan camisinin köşesindedir ama bugün mevcut değildir orası. İskenderoğulları 1973 yılında Ünlü caddedeki mekanlarına taşınırkene orijinal mekanlarını kapatmak gibi bir hata yapmışlardır malesef. İskenderoğullarının bugünkü en orijinal mekanı ise Bursa merkezdeki tayyare kültür merkezinin yanındaki mekandır ki orijinal mekanları hayatta iken burası şube olarak açılmıştır. bunları yazayım ki Soğanlıparktaki konağı tarihi bir bina sanıp iskender efendinin dünyaya gözünü burada açtığını sanan İstanbullu arkadaşlar bilgilensin. Öyle bir yazıyorsunuz ki insan koyunları da bahçede yetiştirdiklerini sanacak o derece yani...Bir şey daha söyleyeyim: pide bafrada daha iyi olabilir, yoğurt bolu da daha iyi olabilir, tereyağının hası da trabzonda olabilir ama iskenderin hası da buradadır, kimse kusura bakmasın, yoğurtlu döner kebab değil ki bu, iskender kebap...
22.10.2010 15:19:00
garip yörük: henüz dobişkocu değil
garip yörük diyor ki:
bİR haftadır Bursa'dayım ve yarın Bursa'dan ayrılıyorum. Arkadaşım Bursa'ya gelmişken iskender yemEden gitme dedi ve bizi botanik iskender kebapçısına götürdü. Kebapçının içine girdiğiniz anda bir reklam furyası ile karşılaşıyorsunuz. Basılan broşürler, cd ler, iskender tv falan derken iyice merakım arttı.İskender geldi iskenderde yoğun bir tuz tadı vardı, etin kalitesi iyi idi. Neden bu kadar tuzlu olduğunu sordum, sosun tuzu biraz fazla kaçmış dedi.Reklama verdikleri önemi biraz da kebaBa verseler daha iyi olabilidi. Fiyat da cabası, verdiğimiz paranın karşılığını kesinlikle alamadık. Bursa gezimdeki en kötü deneyimdi:(
10.02.2011 01:28:00
Yorum Ekle
Dobişko'da mekanlara siz de yorum yapmak ve mekanları paylaşmak için tıklayınız
Yakın Mekanlar
Yakın Mekanlar
Kaya Et-Balık Restaurant
Harita
Tarihi İnkaya Köyü Çay Bahçesi
Harita
Hayat Döner
Mantı Bursalı Fatoş
Dobişko Üye İşyeri Programı
Dobişko bir Tabi Media markasıdır.
Hakkında | Kendi Mekanınızı Ekleyin | Reklam | İletişim | Kullanım Şartları
Copyright © 2006-2020 Dobişko, All rights reserved.
Dobişko