Dobişko
masaları birleştirelim*
Ana Sayfa Mekanlar Dobişkocular Dobişkom
Cep Telefonu Kılıf ve Aksesuarları

İst Cafe

Favorilerine ekle Favorilerine ekle (10 kişi)
Deneyeceklerime ekle Deneyeceklerime ekle (7 kişi)
4 oy | oy ver
Oylamalar
Mekanın Oy Ortalamaları
Lezzet
(Yemeklerin, salataların vb. lezzeti)
Servis ve Mekan kalitesi
(Sunulan hizmetin kalitesi, mekanın temizliği, dekoru ve manzarası)
Fiyat / Memnuniyet
(Ödediğiniz fiyat aldığınız keyfe değiyor mu?)
Oylamalar
Mekan Oylama
Lezzet
(Yemeklerin, salataların vb. lezzeti)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Servis ve Mekan kalitesi
(Sunulan hizmetin kalitesi, mekanın temizliği, dekoru ve manzarası)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Fiyat / Memnuniyet
(Ödediğiniz fiyat aldığınız keyfe değiyor mu?)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
İst Cafe isimli mekanın adres bilgilerini ve yorumlarını bu sayfada bulabilir, siz de katılımınızla sayfanın gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.
İl: İstanbul / Beyoğlu
Adres: İstiklal Caddesi No:10/12
Telefon: (212)251-7944
Paket servis: Var
Kablosuz internet: Var
Web sitesi: www.istcafe.com
İst Cafe
Ekleyen:
Fast Food Fast Food
24.07.2007 00:49:00
Ben bu mekanda yetkiliyim Ben bu mekanda yetkiliyim
Harita
Harita
Göster / Gizle
Ekleyen:
kremnas kremnas
[?]
Etiketler
Etiketler
Ürün etiketleri: brunch, kahvaltı, çay, cheesecake, yasemin çayı, browni, damla sakızlı kahve, salatalar Etiket ekle
Kategori etiketleri: kahvaltı salonları, tatlıcılar, cafeler Etiket ekle
Diğer etiketler: Etiket ekle
Marka etiketleri: Etiket ekle
Alışveriş Merkezleri: Etiket ekle
Resimler
Resimler
İst Cafe İst Cafe İst Cafe İst Cafe
Resim Ekle Resim Ekle
Yorumlar
Yorumlar
nihal dönmez: henüz dobişkocu değil
nihal dönmez diyor ki:
İst Cafe'yi beğeniyorum.Fakat nezaman arkadaşlarımla birlikte gitsem istediğim masafa oturamıyorum.Koltuklu olan bölümler rezerve deniliyor o sırada kapıdan giren iki kişi koltuklu bölüme oturuyor.Garsona söylediğimde onlara rezerve edilmişti diyor bile bile yalan söylüyor ama giren müşterilerin konuşmasından rezerve olmadığı anlaşılıyor.Şikayetiniz varsa masada duran anketi doldurmamızı istiyor.Kafalarına göre yer belirliyorlar.Nedense arka taraftaki bölümde masalar rezerve değil istediğiniz masaya oturabiliyorsunuz.İlk açıldığında daha kibar davranıyorlardı.cafeyi beğenmeme rağmen bu davranışlarından dolayı gitmek istemiyorum.Gittiğim diğer nezih cafelerde bu durumları yaşamıyorum.
12.02.2008 17:57:00
kremnas
kremnas diyor ki:
Sayın Nihal Dönmez'in gözlemi kırk gün sonra geçerliliğini koruyor.
İçecek ve tatlılarını denedim.Doğal bitki çaylarında Beyoğlu'nda tad,sunum ile tek rakipleri House Cafe.Yasemin çayını en iyi içebileceğiniz adres.Filtre kahveleri iyi,Americano kötüydü.Portakallı cheesecake iyi idi.Arkada sigarasız bölümlerinin olması güzel.Tuvaletleri işletmeye uygun bakımlılıkta değil.
Girişteki konuya dönersek garsonların şefleri konumundaki kişi tanımadığı kişilere karşı örtülü bir agressivite besliyordu.Önceden rezerve olduğu öne sürülen masalar,yiyecek içecek bitmeden masadan kaldırılan servisler,oturan müşterilerin sudan sebeplerle yerlerinin değiştirilmesi,içeri yeni giren müşterilerin bırakabileceği paraya göre değerlendirilerek ağız,göz eğerek küçümseme etiketini arkadaşlarına haber vermeler...İnanılır gibi değil! Fakat buna ve daha fazlasına şahit oldum.Lezzetleri konusunda sıkıntı yaşamadığım mekanın insani saygı yönünü bir an önce çalışanlarına aşılaması bu kaliteli mekandan alacağım keyfi arttıracaktır.

18.03.2008 14:40:00
kremnas
kremnas diyor ki:
Çalışanların müşterilerine sergilediği davranışları yeren,yiyecek lezzetini öven bir değerlendirmede bulunmuştum,dokuz gün kadar önce.Arada geçen sürede üç kez daha işletmeyi değerlendirdim.Memnuniyetle gördüm ki yapılan eleştirilerden bir şekilde haberdar olunmuş ve aceleyle sorun giderilmiş.Çalışanlar nazikçe müşterileriyle ilgilenmeye başlamış.İşletmeyi tebrik ediyorum.
Lezzetlere gelince;hardal soslu ızgara tavuklu salata,nar ekşili cevizli,tulum peynirli salata,İtalyan pastası,browni denedim.Tavuklu salatanın tavuğu daha önce hazırlanmış gibiydi,yeterince lezzetli değildi.Hem tavuklu salatanın hemde tulum peynirli,cevizli salatanın yeşillikleri taze,temiz ve lezzetliydi.Salatada bulunan diş sağlığını tehdit eden büyüklükteki ceviz kabuklarını unutursak cevizli,tulum peynirli salata oldukça lezzetliydi.Çay ve kahve çeşitleri her zaman iyi idi.İtalyan pastasını iyi bulmadım.Müessesenin brownisine ayrı bir sayfa açmak gerekir.Sıkıntınız,sorununuz ne olursa olsun bu browniden bir tane yemeniz yanında da filtre kahve içmeniz geçicide olsa sizde amnezi yaratacaktır.Aklınızda kalan tek şey browninin içinden dökülen çok lezzetli,bol sıcak çikolata olacak.Tek rakibi Ara Cafe'nin ıslak çikolatalı keki olabilir.İkisi de çok lezzetli.İst'in içi;Ara'nın dışı kendine özel tadda.
Eleştirdiğim diğer bir konu olan giriş kat tuvaletleri bakıma alınmış.Alt kat tuvaletleri kullanılıyor.Çalışanlar tuvalette sigara içtiğinden temiz fakat havasızlar.
Cafe'de çalınan müzik çok farklılıklar gösteriyor.Müzik zevki kişiden kişiye değişebileceği için şahsi yorumumu yazabilirim ancak.25 Mart salı gecesi yalnız müziğiyle ön planda olan yerleri dahi aşan olağanüstü down tempo,electronica,trip hop,ambient,alternatif,klasik parçalar çaldılar.Şaşırtıcı idi,ortam ben müziğimle de varım diyordu.Bir sonraki gece nispeten sessiz ortamda hızlı tempolu pop,latin,hip hop örnekler çalındı,kanımca uyumsuzdu.
İst en iyiler arasında olma yolunda...

27.03.2008 15:06:00
şişkokedi
şişkokedi diyor ki:
Beyoğlu'nun başlangıcında yer alması sebebiyle iyi bir buluşma noktasıdır. Satay soslu tavuğu,brownisi ve bitki çayları önerebileceğim lezzetlerindendir.Bir dönem garsonlarının özellikle mekanla yeni tanışan müşterilere karşı biraz zorlayıcı tavırlar sergiledikleri doğru,biraz dış görünüşe göre adam seçtiklerine de şahit olmuşluğum vardır ama bir süredir çok kibar ve iyi olduklarını görüyorum.Olaya, iş bilen birinin el attığı kesin,müşteriler çok daha memnun ayrılıyor.Zaten bu denli güzel ve lezzetlerinde iddialı olan ist'e de bu yakışırdı.
25.05.2008 23:00:00
kontiki
kontiki diyor ki:
limonatalardaki meyveleri biraz daha abartırlarsa, "ikisi bir arada" limonatalı meyve salatası haline gelecek. Fiyatı bu yüzden yüksek galiba...
29.05.2008 00:11:00
kremnas
kremnas diyor ki:
Soğuk kış gecelerinin sıcak muhabbetler ve içecekler için en iyi adresi.Çok çeşitli bitki çayı ve kahve seçenekleri yanında sahlepi özel bir takdiri hakediyor.
22.12.2008 21:29:00
şişkokedi
şişkokedi diyor ki:
Uzun bir süredir hergün uğruyorum.Evim kadar rahat ettiğim nadir mekanlardan.Izgara tavuklu salatası,makarnaları ve tatlıları çok iyi.Kahvaltısı da oldukça iyi özellikle bir haftasonu uğramanızı öneririm zira çeşit ve lezzet tatminkar.Çalışanları da son derece kibar ve yardımsever.
11.01.2009 19:41:00
Yorum Ekle
Dobişko'da mekanlara siz de yorum yapmak ve mekanları paylaşmak için tıklayınız
Yakın Mekanlar
Yakın Mekanlar
Saladstation
Nordsee Beyoğlu
Şahin Lokantası - Tepebaşı
8 İstanbul
Harita
Dobişko Üye İşyeri Programı
Dobişko bir Tabi Media markasıdır.
Hakkında | Kendi Mekanınızı Ekleyin | Reklam | İletişim | Kullanım Şartları
Copyright © 2006-2020 Dobişko, All rights reserved.
Dobişko