Dobişko
seni de kesmedi dimi?*
Ana Sayfa Mekanlar Dobişkocular Dobişkom
Cep Telefonu Kılıf ve Aksesuarları

Emre Mermer Steak House

Favorilerine ekle Favorilerine ekle
Deneyeceklerime ekle Deneyeceklerime ekle (4 kişi)
Henüz oy kullanılmamış | oy ver
Oylamalar
Mekan Oylama
Lezzet
(Yemeklerin, salataların vb. lezzeti)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Servis ve Mekan kalitesi
(Sunulan hizmetin kalitesi, mekanın temizliği, dekoru ve manzarası)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Fiyat / Memnuniyet
(Ödediğiniz fiyat aldığınız keyfe değiyor mu?)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Emre Mermer Steak House isimli mekanın adres bilgilerini ve yorumlarını bu sayfada bulabilir, siz de katılımınızla sayfanın gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.
İl: İstanbul / Etiler
Adres: Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Atatürk Cad. No:6 Küçük Armutlu
Telefon: (212)277-3848
Web sitesi: www.dukkanistanbul.com
Paket servis: Var
Emre Mermer Steak House
Ekleyen:
aegnor aegnor
6.10.2008 20:28:00
Ben bu mekanda yetkiliyim Ben bu mekanda yetkiliyim
Harita
Harita
Göster / Gizle
Ekleyen:
aegnor aegnor
[?]
Etiketler
Etiketler
Ürün etiketleri: hamburger Etiket ekle
Kategori etiketleri: steak house Etiket ekle
Diğer etiketler: Etiket ekle
Marka etiketleri: Etiket ekle
Alışveriş Merkezleri: Etiket ekle
Resimler
Resimler
Emre Mermer Steak House Emre Mermer Steak House Emre Mermer Steak House
Resim Ekle Resim Ekle
Yorumlar
Yorumlar
aegnor
Editörün SeçimiEditörün seçimi [?]
aegnor diyor ki:
Türkiye'nin en iyi hamburgerinin burada yapıldığı iddia ediliyor. Hamburger etleri 200 gram düve etiymiş. Açıkçası ağız sulandırıyor. Ketçap ve hardal kullanılması yasakmış. Bu yönden iyi :) En yakın zamanda gidip denemek istiyorum.

Hürriyet Cuma ekinde 1. seçmişlerdi..

"Dükkán, Türkiye'nin en ünlü kasaplarından biri. Sahibi Emre Mermer, yanında kendi adını taşıyan bir et lokantası da işletiyor. Burada hamburgeri 200 gram genç inek (düve) etinden yapıyorlar. Etler delikleri kalın bir kıyma makinesinde çekiliyor. Makineden çıkınca yoğurulmuyor, hemen köfte şekli verilerek yarım saat soğutuluyor. Bu arada soğanlar önce fırınlanıyor. Ayrıca mangalda bir parça da dana füme pişiriliyor. Özel yaptırılan hamburger ekmeklerinin içine etler konuluyor, üzerine de cheddar peyniri ekleniyor. Etler fazla pişirilmiyor; içine çok az tuz ve karabiber konuluyor. Kesinlikle ketçap ve hardal kullanılmıyor. 15 YTL. "
Hürriyet Cuma


Kendi internet sitelerinde buraya nasıl gelinebileceği anlatılmış..

"Alkent sitesi solunuzda kalacak şekilde Alkent yolundan çevreyolu'na doğru devam edin. Yol 2'ye ayrılacak, sola dönün. Armutlu Köprüsü'nden geçin. Köprüyü geçer geçmez sağa dönün. Biraz ileride yolun solundan bir yokuş çıkar. Yokuşun sonunda Armutlu Muhtarlığı bulunmaktadır. Muhtarlığı geçmeden sola döndüğünüzde Dükkan'ı göreceksiniz. (Eski Peugeot bayii'nin olduğu sokak. Yanımızda da ünlü mobilya mağazası Props bulunuyor.)

6.10.2008 20:37:00
murti: henüz dobişkocu değil
murti diyor ki:
Bu mekana gittim. Bahsedilen gibi hamburger eti kesinlikle düve eti değil. Et işini iyi bilirim. Birde eti az pişmiş yemek zorunda değilim. Dükkandaki çalışanların az pişmiş et yemeye zorlamalarını anlamıyorum. Bana göre abartıldığı kadar iyi değil. Serviside kötü. Deneyin göreceksiniz
9.11.2008 10:44:00
Amateur Gourmet
Editörün SeçimiEditörün seçimi [?]
Amateur Gourmet diyor ki:
Bir kere mekanı net tanımlamak lazım: Dükkan burger var, birde burada bahsi geçmesi gereken Emre Mermer's steakhouse. Birincisinde sadece hamburger varken, ikincisinde gerçek bir steak house var.

Benim yorumum şu: iyi et az pişmiş yenmeli. Ayrıca steakhouse'da sahiden lezzetli et pişiriyorlar. Dünyada bir kaç yerde steak yedim. Amerika'da, Avrupa'da, hatta Avusturalya'da. Aralarında çok çok iyiler vardı - orta kararlarda. Dükkan sahiden iyilerin arasında bir yerde. Özellikle Türkiye'de et boylarının diğer ülkelerdekine göre daha ufak olmasını dikkate alırsanız lezzet daha da iyi oluyor :) Et çeşitleri değişik: dana ağırlıklı olmasına rağmen kuzu ve yanlış hatırlamıyorsam tavuk'da var. Dana'da bir kaç değişik kesim var: bonfile, antrikot, ribeye ve diğerleri. Süt dana'da tabiki var. Benim şahsi tercihim ribeye'dan yana. İçi mermer damarı şeklinde yağlı ve pişince soooon derece lezzetli oluyor.

Mekanın ayrıca çok hoş bir konsepti var. Örneğin son sıralarda İstanbul'da gittikçe moda olan communal yani ortak masa sistemi var. Eğer iki kişi giderseniz başkalarıyla aynı masada oturuyorsunuz. Masada hazır duran salata ve salata kaseleri var. Canınız çekerse kendinize alıp yiyorsunuz. Masada aynı şekilde suda var.

İlk dönemlerde masaya dana bacon geliyordu. Hala devam ediyormu bilmiyorum.

Yemekler tahta tabaklarda geliyor.

Servis genelde gayet iyi. Türkiye'de az karşılaştığımız şekilde bir garson profili var. Çok bilgililer ve gerçekten fikirleri var.

Go steakhouse!

6.08.2009 21:58:00
Cumhur60
Cumhur60 diyor ki:
Tesadüfen başka bir internet sitesinde "Dükkan" markalı steakhouse gözüme çarpınca eşimle denemeye karar verdik, araba ile biraz turladıktan sonra yeri bulabildim. Ferrari showroom'un yanında arayın. Et seçiminde ilk sefer bilmiş garsonlara kendinizi teslim edebilirsiniz. Şarap menüleri kapsamlı. Başta masaya soğuk et tabağı geliyor. Fiyatlar epey yüksek, hangi tabak kaç para da pek net değil ama et bence mükemmel. Lezzet dünyada en iyi yerlerle yarışır bence. Masayı paylaşmayı ben sevmiyorum ama şanslıydık, tek boş yerde saygılı bir çift oturuyordu, gereksiz samimiyetlere girmeden yemeği sürdürebildik. Reservasyon, vale servisi yok.
17.08.2009 11:43:00
Yorum Ekle
Dobişko'da mekanlara siz de yorum yapmak ve mekanları paylaşmak için tıklayınız
Yakın Mekanlar
Yakın Mekanlar
Nusr-et
Harita
Kare İşkembe Salonu
Büfe Boğaziçi
Çardak
Ücretsiz duvar kağıdı ve zil sesleri Cepte Moda'da
Dobişko bir Tabi Media markasıdır.
Hakkında | Kendi Mekanınızı Ekleyin | Reklam | İletişim | Kullanım Şartları
Copyright © 2006-2020 Dobişko, All rights reserved.
Dobişko