Dobişko
ham yaparım seni :)*
Ana Sayfa Mekanlar Dobişkocular Dobişkom
Cep Telefonu Kılıf ve Aksesuarları

Cahit Usta'nın Yeri

Favorilerine ekle Favorilerine ekle (1 kişi)
Deneyeceklerime ekle Deneyeceklerime ekle (4 kişi)
1 oy | oy ver
Oylamalar
Mekanın Oy Ortalamaları
Lezzet
(Yemeklerin, salataların vb. lezzeti)
Servis ve Mekan kalitesi
(Sunulan hizmetin kalitesi, mekanın temizliği, dekoru ve manzarası)
Fiyat / Memnuniyet
(Ödediğiniz fiyat aldığınız keyfe değiyor mu?)
Oylamalar
Mekan Oylama
Lezzet
(Yemeklerin, salataların vb. lezzeti)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Servis ve Mekan kalitesi
(Sunulan hizmetin kalitesi, mekanın temizliği, dekoru ve manzarası)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Fiyat / Memnuniyet
(Ödediğiniz fiyat aldığınız keyfe değiyor mu?)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Cahit Usta'nın Yeri isimli mekanın adres bilgilerini ve yorumlarını bu sayfada bulabilir, siz de katılımınızla sayfanın gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.
İl: Ankara / Balgat
Adres: Oğuzlar Mah. Ceyhun Atıf Kansu Cad. 51/B
Adres tarifi: Balgat Migros'tan aşağı doğru inerken 300m sonra sağ tarafta, Balgat Pazar'ından yukarı çıkarken 200m sonra solda, Yunus Market Karşısı
Telefon: (312)286-1110
Cahit Usta'nın Yeri
Ekleyen:
Sevo Sevo
27.09.2008 12:00:00
Ben bu mekanda yetkiliyim Ben bu mekanda yetkiliyim
Harita
Harita
Etiketler
Etiketler
Ürün etiketleri: şiş kebap, kuzu şiş Etiket ekle
Kategori etiketleri: Etiket ekle
Diğer etiketler: Etiket ekle
Marka etiketleri: Etiket ekle
Alışveriş Merkezleri: Etiket ekle
Resimler
Resimler
Resim Ekle Resim Ekle
Yorumlar
Yorumlar
Sevo
Sevo diyor ki:
Burası dışarıdan oldukça sade gözüken ve salaş tabirini kullanabileceğimiz, küçük ama temiz bir yer.
Mekanı bir aile işletiyor. Belki bu nedenden temiz denebilir. Ancak hemen her saatinde burada yemek yediğimden gözlemim, sunumdan yemeklerin hazırlanmasına, bulaşıkların yıkanmasından etrafın temizliği ve düzenlenmesine kadar her türlü faaliyetleri oldukça düzenli.
Personelin hepsi çok kibarlar ve de servis çok hızlı. Ancak öğlen kalabalık olduğunda yetiştirmeden kaynaklanan sıkıntılar olabiliyor. Mekanda toplam 6 çeşit yemek mevcut. Hepsini Cahit Usta kendisi yapıyor.
Buranın tavsiyesi kesinlikle et şiş. Kuzu eti bir gün önceden özel bir terbiyede bekletiliyor. Eğer gün içinde et tükenir ise usta bitti diyor. Diğer yerler gibi ek et bulundurup günü kurtarayım demiyor. Her gün taze et alınıp akşamdan terbiyeye yatırılıyor.Et değil pamuk yiyiyoruz sanki! Yerken mest oluyorsunuz. Çok ender bu lezzeti yakalayanları bilirim. Burası inanılmaz. Her gittiğimde en az 2 porsiyon kesin gidiyor. 5 yaşındaki kızım bile burada 1 porsiyonu rahat götürüyor.

Yemek harici ortaya büyükçe bir mevsim salata geliyor ki hem çok güzel hem de onunla bile karın doyurulabilinir. Bunun haricinde sumaklı soğan, közde domates, közde biber, acılı ezme ve patlıcan salataları da siz istemeden gelenlerden.
Et ile beraber 2 çeşit karbonhidrat bizi selamlıyor. Birincisi lavaş ekmeği klasik olarak. Asıl 2. olan çok önemli. Normal bir ekmeği 4 eşit parçaya bölüp üstüne pul biber ve bolca maydanozu özel sarımsaklı bir karışım sürüp mangalda ızgara etmiş şekilde getiriyorlar. Siz de şişinizi bunun içine koyarak çekiyorsunuz. Yalnız bu ekmeğin lezzetini anlatamam yemeniz gerekir.
1 kişi ortalama 15 civarına rahat çıkar. Ama inanın her kuruşunu hak eder.

Ankara'da kesinlikle denenmesi gereken yerlerin başında geliyor. Özellikle yazın bahçesinde hoş bir ortam yaratılmaya çalışılınmış.

27.09.2008 12:06:00
proxy
proxy diyor ki:
Sevo mekan ile ilgili tüm yorumu yapmış, söyledklerine %100 katılıyorum. Öğlen arasında yer bulma sorunu dışında bir sorunla karşılaşmadım. kuzu şiş dışındaki ızgaraları test etmedim ama kuzu şiş yedikten sonra diğerlerini test etmeye gerek yok bence. Keisnlikle gidilmesi gereken bir mekan.
3.10.2008 10:37:00
meral: henüz dobişkocu değil
meral diyor ki:
ben adana yedim.o da gayet lezzetliydi.oldukça uzaktan övgü üzerine gittik değdi.
17.10.2008 22:01:00
Oburcuk: henüz dobişkocu değil
Oburcuk diyor ki:
Bizde burda yorumlari okuyup dun aksam dondurucu soguga ragmen gittik ve gercektende cok begendik. Mekan kucuk birazda soguktu ama Ankarada az rastlanabilecek lezzette kuzu sisleri ve salatalari var fiyatlarida uygun tavsiyeniz icin tesekkurler
2.01.2009 11:04:00
Etobur: henüz dobişkocu değil
Etobur diyor ki:
İnanılmaz güzel bir ekmeği ve inanılmaz güzel bir kuzu şişi var. Tavuk şişi ve adanası pek güzel değil ama kuzu şişi çok lezzetli.
28.01.2009 13:44:00
tanemcik: henüz dobişkocu değil
tanemcik diyor ki:
Böyle lezzet görülmemiştir...
Bu site sayesinde tanıdığımız ama vazgeçmeyeceğimiz eti lokum gibi yenilen tek yer, ellerinize ustalığınıza sağlık, tabi anneninde güleryüzüne...

13.02.2009 23:54:00
yemeksever: henüz dobişkocu değil
yemeksever diyor ki:
buradaki yorumlari okuyup gittik. 2 ay kadar evvel.. halen sinirim gecmedi, siteye girmisken yazayim. yemekler guzel ama yemek her sey demek degil.. hesaba dikkat.. itirazimiz uzere garson arkadas epey surat asti, gitti hayali olarak eklenmis seylerin bazilarini cikartti. sonra bir daha itiraz ettik. yarim saat hesapadiktan sonra geldi. sisler sayildi, ahciya soruldu filan 3 kere duzeltildi. son gelisinde basta ikram olarak verilen ezme'yi eklemislerdi hesaba. onun uzerine bir daha gitmemeye karar verildi. eleman secimine dikkat lutfen.
29.05.2009 11:22:00
artemis: henüz dobişkocu değil
artemis diyor ki:
Cahit Usta hakkındaki yorumların hemen hepsine katılıyorum. Bugüne kadar dört-beş defa gittim. Bir kaç arkadaşımı götürdüm. Bir sürü arkadaşıma da tavsiye ettim. Beğenmeyen çıkmadı. Evet kuzu şiş çok iyi. Mükemmel demiyorum. Daha iyisini yemedim gerçi. Ama pamukluk her şey değil. Bazen terbiyenin biber sosu fazla kaçıyor. Etten çok biber salçası tadı alınıyor. Normalde sevdiğim şeyleri sek yerim. Bildiğim kadarıyla iyi et lokantaları iyi eti terbiye bile etmezler. Ama nerde o eski iyi etler. Her neyse. Gelelim sadede. Yorucu bir günden sonra bugün bir kaç tanıdığı daha Cahit Ustaya götürdüm. Siparişleri verdik. Öğle yemeği yememiştik. saat altı yedi arasıydı. Salata vs şeyler geç geldi. Açlığın verdiği sabırsızlıkla biraz söylendim. Ama her şey taze, yeni yapılmıştı. Beklemeden olmazdı. Sözlerimi geri aldım. Közde soğanlar dahil hepsi de çok iyiyidi. Sonra et şişlerimiz geldi. Tam bir hayal kırıklığı. Söylenmeye başladım. dana mı kullanmışlar ne diyorum. Etlerin dokularına bakıyorum, danaya benziyor. Eskiden yoktu. Şimdi araya yağ parçaları yerleştirmişler. lezzet veriyor ama, nerde o eski Cahit Usta şişleri. Hayal kırıklığına uğruyorum. Misafirlerime de söylüyorum. Onlar, öncesini bilmediklerinden yine de beğeniyorlar. Ne oldu diye düşünüyorum. Okuduğum yorumları düşünüyorum. Daha önce hiç bir zaman çok iyinin altına düşmemişti. Neyse şişleri bitiriyoruz. Garsonlar gibi giyinmiş bir delikanlı geliyor. nasıl abi, memnun kaldınız mı diye soruyor. Salatalar harikaydı diyorum ama etler vasat diye ekliyorum. Daha önce bir kaç kere geldim, hiç birinde böyle kötü değildi diyorum. Delikanlı iki hafta önce devraldık diyor. Tamam anlaşıldı diyorum. Cahit usta Antalyaya gidiyormuş. Çocuklarıyla anlaşamamış.
8.08.2009 22:19:00
Sevo
Sevo diyor ki:
Evet arkadaşlar, bir efsane daha bitti. Bu haberi bir arkadaşım vermişti, bitmiştir demiştim. Vasat demişti o da. Artık burası ne favori listemde ne de tavsiye ederim. Yazık oldu bize :(
16.08.2009 03:37:00
can: henüz dobişkocu değil
can diyor ki:
Cahit Usta yeniden bizlerle herkese duyrulur.. yeni yeri: eski yerinin karşısındakı sokaktan girince 100m ilerde solda.eski Köme Restorant'ın olduğu yer.
lezzetini özleyenlere duyrulur:)

7.12.2010 20:38:00
Yorum Ekle
Dobişko'da mekanlara siz de yorum yapmak ve mekanları paylaşmak için tıklayınız
Yakın Mekanlar
Yakın Mekanlar
Masabaşı Mangal
Harita
Balabankara Restoran
Ankara / Balgat | Dobişko Üye İşyeri
Bolu Mangal Keyfi
Kırçiçeği
Harita
Tekno Sinema
Dobişko bir Tabi Media markasıdır.
Hakkında | Kendi Mekanınızı Ekleyin | Reklam | İletişim | Kullanım Şartları
Copyright © 2006-2020 Dobişko, All rights reserved.
Dobişko